achievements

Olympic games and Youth Olympic Games

17th place – Pavlata Filip
9th place – double Svárovský D. – Janák Š.

30th place- Lejsek Michael
30th place – Čežíková Anna
16th place – double Vejdělek Filip – Pěkný Zdeněk
10th place – team

21st place – Hyman Ondřej
27th place – Nosková Tereza
13rd place – double Brož Lukáš – Brož Antonín
18th place – double Kvíčala Matěj – Kudera Jaromír
12nd place – team

25th place – Hyman Ondřej
24th place – Kotenová Vendula
13rd place – double Brož Lukáš – Brož Antonín
9th place – team

25th place – Hyman Ondřej
28th place – Hyman Jakub
18th place – double Jíra Luboš – Kvíčala Matěj

27th place – Hyman Jakub
16th place – double Brož Lukáš – Brož Antonín

30th place – Kvíčala Michal
19th place – Jeriová Markéta

19th place – Urban Petr
17th place – Matěchová Petra
20th place – Kohoutek Jan
15th place – double Urban Petr – Kohoutek Jan

16th place – Urban Petr
21st place – Jíra Luboš
13rd place – double Urban Petr – Jíra Luboš

12nd place – Jasenčáková Mária
18th place – Foerster Martin
23rd place – Ptáčník Stanislav
14th place – double Ptáčník Stanislav – Foerster Martin

9th place – Jasenčáková Mária
10th place – Zeman Jindřich
8th place – double Zeman Jindřich – Resl Vladimír

14th place – Ptáčník Stanislav
18th place – Zeman Jindřich
23rd place – Resl Vladimír
10th place – Beldová – Spálenská Dana
6th place – double Zeman Jindřich – Resl Vladimír

15th place – Hamřík Jan
20th place – Halíř František
24th place – Urban Horst
27th place – Urban Roland
6th place – Beldová Dana
11st place – Hatlová Olina
12nd place – double Urban Horst – Urban Roland
14th place – double Hamřík Jan – Halíř František

10th place – Hamřík Jan
12nd place – Urban Horst
24th place – Hujer Jiří
6th place – Tylová Oldřiška
8th place – double Hamřík Jan – Hujer Jiří
12nd place – double Urban Horst – Urban Roland

Competitors of Czechia

Youth A World Championship:

27th place – Pavlata Filip
45th place – Bräuer Jinřich
6th place – double Svárovský D. – Janák Š.

Junior World Championship:

24th place – Vepřovský Jakub

Junior European Championship:

13th place – Vepřovský Jakub

Junior World Cup:

19th place – Vepřovský Jakub

World Championship:

32nd place – Čežíková Anna
33rd place – Jansová Lucie
8th place – double Čežíková A. – Jansová L.

World Championship U23:

14th place – Čežíková Anna
15th place – Jansová Lucie
3rd place – double Čežíková A. – Jansová L.

World Championship sprint:

11st place – double Čežíková A. – Jansová L.

European Championship:

23rd place – Čežíková Anna
26th place – Jansová Lucie
12nd place – double Čežíková A. – Jansová L.

European Championship U23:

11st place – Čežíková Anna
13rd place – Jansová Lucie
6th place – double Čežíková A. – Jansová L.

Sprint:

9th place – double Čežíková A. – Jansová L.

World Cup:
National Cup:
Junior World Championship – natural track:

23rd place – Merčák Jakub

Junior World Cup – natural track:

31st place – Janošek Jan
34th place – Merčák Jakub
3rd place – double Merčák J. – Janošek J.

European Championship – natural track:

19th place – Rýdl David
21st place – Hašek Tomáš
6th place – double Hašek T. – Rýdl D.

World Cup – natural track:

31st place – Rýdl David
37th place – Hašek Tomáš
6th place – double Hašek T. – Rýdl D.

Junior World Championship:

11st place – Čežíková Anna
13rd place – Vejdělková Anna
25th place – Jansová Lucie
24th place – Vepřovský Jakub
9th place – double Čežíková A. – Jansová L.
11st place – double Nováková M. – Vejdělková A.

Junior European Championship:

12nd place – Čežíková Anna
17th place – Vejdělková Anna
18th place – Hriníková Aneta
21st place – Jansová Lucie
17th place – Vepřovský Jakub
6th place – double Čežíková A. – Jansová L.
10th place – double Nováková M. – Vejdělková A.
7th place – team

Junior World Cup:

8th place – Čežíková Anna
9th place – Vejdělková Anna
11st place – Hriníková Aneta
12nd place – Jansová Lucie
17th place – Vepřovský Jakub
5th place – double Čežíková A. – Jansová L.
7th place – double Nováková M. – Vejdělková A.
5th place – team

World Championship:

25th place – Lejsek Michael
14th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

European Championship:

22nd place – Lejsek Michael
12nd place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

World Cup:

43rd place – Čežíková Anna
22nd place – Lejsek Michael
15th place – double Čežíková A. – Jansová L.
17th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.
11st place – team

National Cup:

44th place – Čežíková Anna
13rd place – Lejsek Michael
12nd place – double Čežíková A. – Jansová L.
2nd place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

Junior European Championship – natural track:

18th place – Merčák Jakub
19th place – Janošek Jan

Junior World Cup – natural track:

34th place – Merčák Jakub
36th place – Janošek Jan

World Championship – natural track:

19th place – Rýdl David
20th place – Hašek Tomáš
6th place – double Hašek T. – Rýdl D.

World Cup – natural track:

21st place – Rýdl David

Junior World Championship:

25th place – Vepřovský Jakub
18th place – Vejdělková Anna
27th place – Nováková Markéta
29th place – Jansová Lucie
10th place – double Nováková M. – Vejdělková A.
11st place – team

Junior European Championship:

15th place – Vepřovský Jakub
16th place – Jansová Lucie
11st place – double Nováková M. – Vejdělková A.
9th místo – team

European Championship:

19th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

World Championship:

30th place – Lejsek Michael

European Championship:

31st palce – Lejsek Michael
17th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

World Championship U23:

10th place – Lejsek Michael

European Championship U23:

13rd place – Lejsek Michael
6th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

Junior World Championship:

24th place – Čežík Jan
23rd place – Maršíková Michaela
34th place – Čežíková Anna
16th place – double Nováková M. – Vejdělková A.
9th place – team

Junior European Championship:

10th place – Čežík Jan
18th place – Maršíková Michaela

World Championship:

29th place – Lejsek Michael
23rd place – Maršíková Michaela
18th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.
9th place – team

European Championship:

28th place – Čežík Jan
32nd place – Lejsek Michael
23rd place – Maršíková Michaela
16th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.
9th place – team

World Championship U23:

8th place – Lejsek Michael
12nd place – Maršíková Michaela
5th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

European Championship U23:

8th place – Čežík Jan
12nd place – Lejsek Michael
13rd place – Maršíková Michaela
5th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

Junior World Championship:

22nd place – Čežík Jan
15th place – Maršíková Michaela
34th place – Vejdělková Anna
39th place – Nováková Markéta
52nd place – Čežíková Anna
19th place – double Nováková M. – Vejdělková A.
9th place – team

Junior European Championship:

15th place – Čežík Jan
12nd place – Maršíková Michaela
10th place – team (+ MDA double)

World Championship:

32nd place – Lejsek Michael

European Championship:

24th place – Lejsek Michael
12nd place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

World Championship U23:

12nd place – Lejsek Michael

Junior World Championship:

20th place – Lejsek Michael
24th place – Maršíková Michaela
30th place – Mizerová Kateřina
15th place – double Vejdělek F. – Zdeněk P.
11st place – team

Junior European Championship:

16th place – Lejsek Michael
22nd place – Maršíková Michaela
19th place – Mizerová Kateřina
9th place – double Vejdělek F. – Zdeněk P.
7th place – team

European Championship:

18th place – Hyman Ondřej
20th place – Nosková Tereza
13rd place – double Brož L. – Brož A.
15th place – double Kvíčala M. – Kudera J.

Junior World Championship:

21st place – Mizera Tomáš
23rd place – Lejsek Michael
24th place – Mizerová Kateřina
12nd place – double Vejdělek F. – Zdeněk P.
9th place – team

Junior European Championship:

17th place – Lejsek Michael
19th place – Mizera Tomáš
18th place – Maršíková Michaela
20th place – Nosková Tereza
22nd place – Mizerová Kateřina
15th place – double Vejdělek F. – Zdeněk P.
9th place – team

World Championship:

32nd place – Hyman Ondřej
39th place – Nosková Tereza
12nd place – double Brož L. – Brož A.
23rd place – double Kvíčala M. – Kudera J.
9th place – team

European Championship:

21st place – Hyman Ondřej
22nd place – Nosková Tereza
10th place – dvojice Brož L. – Brož A.
6th place – družstvo

World Championship U23:

19th place – Nosková Tereza

Junior World Championship:

33rd place – Lejsek Michael
37th place – Mizera Tomáš
15th place – Mizerová Kateřina
20th place – Maršíková Michaela

Junior European Championship:

16th place – Mizera Tomáš
19th place – Lejsek Michael
15th place – Maršíková Michaela
16th place – Mizerová Kateřina
10th place – double Vejdělek Filip – Pěkný Zdeněk

World Championship:

26th place – Hyman Ondřej
31st place – Nosková Tereza
14th place – double Brož L. – Brož A.
16th place – double Kvíčala M. – Kudera J.
11st place – team

European Championship:

19th place – Hyman Ondřej
25th place – Nosková Tereza
9th place – double Brož L. – Brož A.
12nd place – double Kvíčala M. – Kudera J.

World Championship U23:

13rd place – Nosková Tereza

Junior World Championship:

28th place – Nitsche Kristián
24th place – Mizerová Kateřina
28th place – Maršíková Eliška

Junior European Championship:

18th place – Kristián Nitsche

World Championship:

21st place – Hyman Ondřej
12nd place – double Brož L. – Brož A.
13rd place – double Kvíčala M. – Kudera J.

European Championship:

19th place –  Hyman Ondřej
9th place – double Brož L. – Brož A.
11st place – double Kvíčala M. – Kudera J.

Junior World Championship:

29th place – Nitsche Kristián
29th place – Nosková Tereza

Junior European Championship:

17th place – Nitsche Kristián
14th place – Nosková Tereza

European Championship:

20th place – Hyman Ondřej
9th place – double Brož L. – Brož A.
13rd place – double Kvíčala M. – Kudera J.

Junior World Championship:

22nd place – Kotenová Vendula

Junior European Championship:

16th place – Kotenová Vendula
19th place – Nosková Tereza

World Championship:

19th place – Hyman Ondřej
15th place – double Brož L. – Brož A.
17th place – double Kvíčala M. – Kudera J.

European Championship:

22nd place – Hyman Ondřej
6th place – double Brož L. – Brož A.

Junior World Championship:

22nd place – Kotenová Vendula

Junior European Championship:

17th place – Kotenová Vendula
23rd place – Nosková Tereza

World Championship:

23rd place – Hyman Ondřej
15th place – double Brož L. – Brož A.
23rd place – double Kvíčala M. – Kudera J.

European Championship:

15th place – Hyman Ondřej
8th place – double Brož L. – Brož A.

Junior World Championship:

31st place – Kotenová Vendula 
33rd place – Patrmanová Anna 

World Championship:

29th place – Hyman Ondřej 
16th place – double Brož L. – Brož A. 

Junior World Championship:

29th place – Kudera Jaromír 
31st place – Hainc Jan
41st place – Kotenová Vendula 
43rd place – Pillerová Klára 
18th placedouble Hainc J.- Kudera J.

European Championship:

24th placeHyman Ondřej
32nd place – Hyman Jakub
19th place – Kaprasová Petra 
12nd place – double Brož L. – Brož A.
15th place – double Jíra L. – Kvíčala M.
6th placeteam 

Junior World Championship:

20th place – Kvíčala Matěj
23rd place – Jíra Luboš
4th place – double Jíra L. – Kvíčala M.

World Championship:

34th place – Hyman Ondřej
36th place – Hyman Jakub
12nd place – double Brož L. – Brož A.

Junior World Championship:

23rd place – Kvíčala Matěj
25th place – Jíra Luboš
20th place – Revajová Tereza
13rd place – double Jíra L. – Kvíčala M.

World Championship:

29th place – Hyman Ondřej
30th place – Hyman Jakub
29th place – Kaprasová Petra
20th place – double Brož L. – Brož A.

European Championship:

24th place – Hyman Jakub
16th place- double Brož L. – Brož A.

Junior World Championship:

20th place – Kvíčala Matěj
8th place – dvojice Jíra Luboš – Kvíčala Matěj

World Championship:

31st place – Hyman Jakub
34th place – Brož Lukáš
37th place – Hyman Ondřej
19th place – double Brož L. – Brož A.
9th place – team

Junior World Championship:

12nd place – double Hyman O. – Bujárek J.

European Championship:

14th place – double Brož L. – Brož A.

1st Junior World Cup:

4th place – double Hyman O. – Bujárek J.
5th place – double Jíra L. – Kvíčala M.

2nd Junior World Cup:

7th place – double Hyman O. – Bujárek J.
8th place – double Jíra L. – Kvíčala M.

3rd Junior World Cup:

6th place – Brož Lukáš
4th place – double Hyman O. – Bujárek J.
6th place – double Brož L. – Brož A.
8th place – double Hyman O. – Hofman T.

4th Junior World Cup:

6th place – Brož Lukáš

5th Junior World Cup:

3rd place – Brož Lukáš
7th place – double Hyman O. – Bujárek J.
9th place – double Jíra L. – Kvíčala M.
7th place – double Brož L. – Brož A.

6th Junior World Cup:

6th place – Brož Lukáš
6th place – double Brož L. – Brož A.
10th place – double Hyman O. – Hofman T.
9th place – double Hyman O. – Bujárek J.

5th World Cup:

9th place – Jeriová Markéta

6th World Cup:

11st place – Jeriová Markéta

Junior World Championship:

12nd place – double Brož L. – Brož A.

2nd Junior World Cup:

4. place – Brož Lukáš
6. place – double Hyman O. – Hofman T.

1st World Cup:

12nd place – Jeriová Markéta

1st Junior World Cup:

6th place – double Brož L. – Brož A.
7th place – double Hyman – Hofman T.

2nd Junior World Cup:

8th place – double Brož L. – Brož A.

3rd Junior World Cup:

8th place – double Brož L. – Brož A.

5th Junior World Cup:

9th place – double Brož L. – Brož A.

Junior World Championship:

12nd place – double Brož L. – Babka A.

1st Junior World Cup:

6th place – double Brož L. – Brož A. 

4th Junior World Cup:

13rd place – Jeriová Markéta
10th place – double Brož L. – Babka A.
9th place – double Hyman O. – Hofman T. 

1st Junior World Cup: 

7th place – double Brož L. – Babka A. 

2nd Junior World Cup:

9th place – Brož Lukáš
10th place – double Brož L. – Babka A. 

3rd Junior World Cup:

6th place – double Brož L. – Babka A. 

1st Junior World Cup:

9th place – double Brož L. – Babka A.

2nd Junior World Cup:

7th place – Dolák Jan

3rd Junior World Cup:

4th place – double Říha – Drešer
8th place – double Brož L. – Babka A.

4th Junior World Cup:

9th place – double Drešer – Babka

5th Junior World Cup:

10th place – Pavlovičová Žaneta
10th place – double Drešer – Babka

Junior World Championship:

11st place – Kvíčala Michal
15th place – double Říha – Drešer

1st Junior World Cup:

4th place – double Říha – Drešer

2nd Junior World Cup:

4th place – double Říha – Drešer

6th World Cup:

12nd place – Jeriová Markéta  

7th World Cup: 

9th place – Jeriová Markéta  

Junior World Championship:

11st place – Pekař František

Junior World Championship:

12nd place – Špalková Kateřina
5th place – double Voženílek – Kysela

Junior World Championship:

6th place – double Voženílek – Kysela

Competitors of the ČSFR

Junior World Championship:

1st place- double Pekař – Duchek

Junior World Cup:

2nd place – double Pekař – Duchek
10th place – double Bakala – Kraus

Junior World Cup:

6th place – double Pekař –Duchek

World Championship:

12nd place – Matěchová Petra

Junior World Championship:

2nd place – Kohoutek Jan
10th place – Matěchová Petra
8th place – double Urban – Kohoutek

Competitors of the ČSR

European Championship:

1st place – Preissler Bedřich
3rd place – Jeschek Gustav
2nd place – Grasslová Waltraud
3rd place – Finková Hani
3rd place – double Hermann – Kraus

European Championship:

2nd place – Grasslová Waltraud
3rd place – Finková Hani
3rd place – double Maschke – Grundmann

European Championship:

3rd place – Porsche Schinke
1st place – Finková Hani

European Championship:

3rd place – Porsche Schinke
1st place – Finková Hani
2nd place – Reimannová Adele
2nd place – double Hermann – Maschke
3rd place – double Heller – Kraus

Competitors of the ČSSR

Junior European Championship:

4th place – Matěchová Petra

Junior European Championship:

6th place – double Vrbata – Förster

Junior World Championship:

5th place – double Vzorek – Jíra

European Championship:

4th place – Jasenčáková Mária

Junior European Championship:

1st place – double Bím – Kraus

Junior European Championship:

3rd place – double Strnad – Kinzel

European Championship:

6th place – double Zeman Jindřich – Resl Vladimír

World Cup:

4th place – double Zeman Jindřich – Resl Vladimír

World Championship:

7th place – double Zeman Jindřich – Resl Vladimír

European Championship:

6th place – double Zeman Jindřich – Resl Vladimír

World Cup:

4th place – double Zeman Jindřich – Resl Vladimír

World Championship:

8th place – double Zeman – Resl

European Championship:

3rd place – double Zeman – Resl

European Championship:

6th place – double Zeman – Resl

World Championship:

3rd place – Beldová – Spálenská Dana

European Championship:

10th place – double Zeman – Resl

Junior European Championship:

2nd place – Lánská Dáša

Junior European Championship:

2nd place – Beldová Dana
5th place – Halíř František

Junior European Championship:

1st place – Beldová Dana

WOG:

6th place – Beldová Dana

Junior European Championship:

3rd place – double Navrátil – Janata

World Championship:

4th place – Urban Horst

World Championship:

3rd place – double Novotný – Škrabálek

Olympic games and Youth Olympic Games

17th place – Pavlata Filip
9th place – double Svárovský D. – Janák Š.

30th place- Lejsek Michael
30th place – Čežíková Anna
16th place – double Vejdělek Filip – Pěkný Zdeněk
10th place – team

21st place – Hyman Ondřej
27th place – Nosková Tereza
13rd place – double Brož Lukáš – Brož Antonín
18th place – double Kvíčala Matěj – Kudera Jaromír
12nd place – team

25th place – Hyman Ondřej
24th place – Kotenová Vendula
13rd place – double Brož Lukáš – Brož Antonín
9th place – team

25th place – Hyman Ondřej
28th place – Hyman Jakub
18th place – double Jíra Luboš – Kvíčala Matěj

27th place – Hyman Jakub
16th place – double Brož Lukáš – Brož Antonín

30th place – Kvíčala Michal
19th place – Jeriová Markéta

19th place – Urban Petr
17th place – Matěchová Petra
20th place – Kohoutek Jan
15th place – double Urban Petr – Kohoutek Jan

16th place – Urban Petr
21st place – Jíra Luboš
13rd place – double Urban Petr – Jíra Luboš

12nd place – Jasenčáková Mária
18th place – Foerster Martin
23rd place – Ptáčník Stanislav
14th place – double Ptáčník Stanislav – Foerster Martin

9th place – Jasenčáková Mária
10th place – Zeman Jindřich
8th place – double Zeman Jindřich – Resl Vladimír

14th place – Ptáčník Stanislav
18th place – Zeman Jindřich
23rd place – Resl Vladimír
10th place – Beldová – Spálenská Dana
6th place – double Zeman Jindřich – Resl Vladimír

15th place – Hamřík Jan
20th place – Halíř František
24th place – Urban Horst
27th place – Urban Roland
6th place – Beldová Dana
11st place – Hatlová Olina
12nd place – double Urban Horst – Urban Roland
14th place – double Hamřík Jan – Halíř František

10th place – Hamřík Jan
12nd place – Urban Horst
24th place – Hujer Jiří
6th place – Tylová Oldřiška
8th place – double Hamřík Jan – Hujer Jiří
12nd place – double Urban Horst – Urban Roland

Competitors of Czechia

Youth A World Championship:

27th place – Pavlata Filip
45th place – Bräuer Jinřich
6th place – double Svárovský D. – Janák Š.

Junior World Championship:

24th place – Vepřovský Jakub

Junior European Championship:

13th place – Vepřovský Jakub

Junior World Cup:

19th place – Vepřovský Jakub

World Championship:

32nd place – Čežíková Anna
33rd place – Jansová Lucie
8th place – double Čežíková A. – Jansová L.

World Championship U23:

14th place – Čežíková Anna
15th place – Jansová Lucie
3rd place – double Čežíková A. – Jansová L.

World Championship sprint:

11st place – double Čežíková A. – Jansová L.

European Championship:

23rd place – Čežíková Anna
26th place – Jansová Lucie
12nd place – double Čežíková A. – Jansová L.

European Championship U23:

11st place – Čežíková Anna
13rd place – Jansová Lucie
6th place – double Čežíková A. – Jansová L.

Sprint:

9th place – double Čežíková A. – Jansová L.

World Cup:
National Cup:
Junior World Championship – natural track:

23rd place – Merčák Jakub

Junior World Cup – natural track:

31st place – Janošek Jan
34th place – Merčák Jakub
3rd place – double Merčák J. – Janošek J.

European Championship – natural track:

19th place – Rýdl David
21st place – Hašek Tomáš
6th place – double Hašek T. – Rýdl D.

World Cup – natural track:

31st place – Rýdl David
37th place – Hašek Tomáš
6th place – double Hašek T. – Rýdl D.

Junior World Championship:

11st place – Čežíková Anna
13rd place – Vejdělková Anna
25th place – Jansová Lucie
24th place – Vepřovský Jakub
9th place – double Čežíková A. – Jansová L.
11st place – double Nováková M. – Vejdělková A.

Junior European Championship:

12nd place – Čežíková Anna
17th place – Vejdělková Anna
18th place – Hriníková Aneta
21st place – Jansová Lucie
17th place – Vepřovský Jakub
6th place – double Čežíková A. – Jansová L.
10th place – double Nováková M. – Vejdělková A.
7th place – team

Junior World Cup:

8th place – Čežíková Anna
9th place – Vejdělková Anna
11st place – Hriníková Aneta
12nd place – Jansová Lucie
17th place – Vepřovský Jakub
5th place – double Čežíková A. – Jansová L.
7th place – double Nováková M. – Vejdělková A.
5th place – team

World Championship:

25th place – Lejsek Michael
14th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

European Championship:

22nd place – Lejsek Michael
12nd place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

World Cup:

43rd place – Čežíková Anna
22nd place – Lejsek Michael
15th place – double Čežíková A. – Jansová L.
17th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.
11st place – team

National Cup:

44th place – Čežíková Anna
13rd place – Lejsek Michael
12nd place – double Čežíková A. – Jansová L.
2nd place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

Junior European Championship – natural track:

18th place – Merčák Jakub
19th place – Janošek Jan

Junior World Cup – natural track:

34th place – Merčák Jakub
36th place – Janošek Jan

World Championship – natural track:

19th place – Rýdl David
20th place – Hašek Tomáš
6th place – double Hašek T. – Rýdl D.

World Cup – natural track:

21st place – Rýdl David

Junior World Championship:

25th place – Vepřovský Jakub
18th place – Vejdělková Anna
27th place – Nováková Markéta
29th place – Jansová Lucie
10th place – double Nováková M. – Vejdělková A.
11st place – team

Junior European Championship:

15th place – Vepřovský Jakub
16th place – Jansová Lucie
11st place – double Nováková M. – Vejdělková A.
9th místo – team

European Championship:

19th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

World Championship:

30th place – Lejsek Michael

European Championship:

31st palce – Lejsek Michael
17th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

World Championship U23:

10th place – Lejsek Michael

European Championship U23:

13rd place – Lejsek Michael
6th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

Junior World Championship:

24th place – Čežík Jan
23rd place – Maršíková Michaela
34th place – Čežíková Anna
16th place – double Nováková M. – Vejdělková A.
9th place – team

Junior European Championship:

10th place – Čežík Jan
18th place – Maršíková Michaela

World Championship:

29th place – Lejsek Michael
23rd place – Maršíková Michaela
18th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.
9th place – team

European Championship:

28th place – Čežík Jan
32nd place – Lejsek Michael
23rd place – Maršíková Michaela
16th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.
9th place – team

World Championship U23:

8th place – Lejsek Michael
12nd place – Maršíková Michaela
5th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

European Championship U23:

8th place – Čežík Jan
12nd place – Lejsek Michael
13rd place – Maršíková Michaela
5th place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

Junior World Championship:

22nd place – Čežík Jan
15th place – Maršíková Michaela
34th place – Vejdělková Anna
39th place – Nováková Markéta
52nd place – Čežíková Anna
19th place – double Nováková M. – Vejdělková A.
9th place – team

Junior European Championship:

15th place – Čežík Jan
12nd place – Maršíková Michaela
10th place – team (+ MDA double)

World Championship:

32nd place – Lejsek Michael

European Championship:

24th place – Lejsek Michael
12nd place – double Vejdělek F. – Pěkný Z.

World Championship U23:

12nd place – Lejsek Michael

Junior World Championship:

20th place – Lejsek Michael
24th place – Maršíková Michaela
30th place – Mizerová Kateřina
15th place – double Vejdělek F. – Zdeněk P.
11st place – team

Junior European Championship:

16th place – Lejsek Michael
22nd place – Maršíková Michaela
19th place – Mizerová Kateřina
9th place – double Vejdělek F. – Zdeněk P.
7th place – team

European Championship:

18th place – Hyman Ondřej
20th place – Nosková Tereza
13rd place – double Brož L. – Brož A.
15th place – double Kvíčala M. – Kudera J.

Junior World Championship:

21st place – Mizera Tomáš
23rd place – Lejsek Michael
24th place – Mizerová Kateřina
12nd place – double Vejdělek F. – Zdeněk P.
9th place – team

Junior European Championship:

17th place – Lejsek Michael
19th place – Mizera Tomáš
18th place – Maršíková Michaela
20th place – Nosková Tereza
22nd place – Mizerová Kateřina
15th place – double Vejdělek F. – Zdeněk P.
9th place – team

World Championship:

32nd place – Hyman Ondřej
39th place – Nosková Tereza
12nd place – double Brož L. – Brož A.
23rd place – double Kvíčala M. – Kudera J.
9th place – team

European Championship:

21st place – Hyman Ondřej
22nd place – Nosková Tereza
10th place – dvojice Brož L. – Brož A.
6th place – družstvo

World Championship U23:

19th place – Nosková Tereza

Junior World Championship:

33rd place – Lejsek Michael
37th place – Mizera Tomáš
15th place – Mizerová Kateřina
20th place – Maršíková Michaela

Junior European Championship:

16th place – Mizera Tomáš
19th place – Lejsek Michael
15th place – Maršíková Michaela
16th place – Mizerová Kateřina
10th place – double Vejdělek Filip – Pěkný Zdeněk

World Championship:

26th place – Hyman Ondřej
31st place – Nosková Tereza
14th place – double Brož L. – Brož A.
16th place – double Kvíčala M. – Kudera J.
11st place – team

European Championship:

19th place – Hyman Ondřej
25th place – Nosková Tereza
9th place – double Brož L. – Brož A.
12nd place – double Kvíčala M. – Kudera J.

World Championship U23:

13rd place – Nosková Tereza

Junior World Championship:

28th place – Nitsche Kristián
24th place – Mizerová Kateřina
28th place – Maršíková Eliška

Junior European Championship:

18th place – Kristián Nitsche

World Championship:

21st place – Hyman Ondřej
12nd place – double Brož L. – Brož A.
13rd place – double Kvíčala M. – Kudera J.

European Championship:

19th place –  Hyman Ondřej
9th place – double Brož L. – Brož A.
11st place – double Kvíčala M. – Kudera J.

Junior World Championship:

29th place – Nitsche Kristián
29th place – Nosková Tereza

Junior European Championship:

17th place – Nitsche Kristián
14th place – Nosková Tereza

European Championship:

20th place – Hyman Ondřej
9th place – double Brož L. – Brož A.
13rd place – double Kvíčala M. – Kudera J.

Junior World Championship:

22nd place – Kotenová Vendula

Junior European Championship:

16th place – Kotenová Vendula
19th place – Nosková Tereza

World Championship:

19th place – Hyman Ondřej
15th place – double Brož L. – Brož A.
17th place – double Kvíčala M. – Kudera J.

European Championship:

22nd place – Hyman Ondřej
6th place – double Brož L. – Brož A.

Junior World Championship:

22nd place – Kotenová Vendula

Junior European Championship:

17th place – Kotenová Vendula
23rd place – Nosková Tereza

World Championship:

23rd place – Hyman Ondřej
15th place – double Brož L. – Brož A.
23rd place – double Kvíčala M. – Kudera J.

European Championship:

15th place – Hyman Ondřej
8th place – double Brož L. – Brož A.

Junior World Championship:

31st place – Kotenová Vendula 
33rd place – Patrmanová Anna 

World Championship:

29th place – Hyman Ondřej 
16th place – double Brož L. – Brož A. 

Junior World Championship:

29th place – Kudera Jaromír 
31st place – Hainc Jan
41st place – Kotenová Vendula 
43rd place – Pillerová Klára 
18th placedouble Hainc J.- Kudera J.

European Championship:

24th placeHyman Ondřej
32nd place – Hyman Jakub
19th place – Kaprasová Petra 
12nd place – double Brož L. – Brož A.
15th place – double Jíra L. – Kvíčala M.
6th placeteam 

Junior World Championship:

20th place – Kvíčala Matěj
23rd place – Jíra Luboš
4th place – double Jíra L. – Kvíčala M.

World Championship:

34th place – Hyman Ondřej
36th place – Hyman Jakub
12nd place – double Brož L. – Brož A.

Junior World Championship:

23rd place – Kvíčala Matěj
25th place – Jíra Luboš
20th place – Revajová Tereza
13rd place – double Jíra L. – Kvíčala M.

World Championship:

29th place – Hyman Ondřej
30th place – Hyman Jakub
29th place – Kaprasová Petra
20th place – double Brož L. – Brož A.

European Championship:

24th place – Hyman Jakub
16th place- double Brož L. – Brož A.

Junior World Championship:

20th place – Kvíčala Matěj
8th place – dvojice Jíra Luboš – Kvíčala Matěj

World Championship:

31st place – Hyman Jakub
34th place – Brož Lukáš
37th place – Hyman Ondřej
19th place – double Brož L. – Brož A.
9th place – team

Junior World Championship:

12nd place – double Hyman O. – Bujárek J.

European Championship:

14th place – double Brož L. – Brož A.

1st Junior World Cup:

4th place – double Hyman O. – Bujárek J.
5th place – double Jíra L. – Kvíčala M.

2nd Junior World Cup:

7th place – double Hyman O. – Bujárek J.
8th place – double Jíra L. – Kvíčala M.

3rd Junior World Cup:

6th place – Brož Lukáš
4th place – double Hyman O. – Bujárek J.
6th place – double Brož L. – Brož A.
8th place – double Hyman O. – Hofman T.

4th Junior World Cup:

6th place – Brož Lukáš

5th Junior World Cup:

3rd place – Brož Lukáš
7th place – double Hyman O. – Bujárek J.
9th place – double Jíra L. – Kvíčala M.
7th place – double Brož L. – Brož A.

6th Junior World Cup:

6th place – Brož Lukáš
6th place – double Brož L. – Brož A.
10th place – double Hyman O. – Hofman T.
9th place – double Hyman O. – Bujárek J.

5th World Cup:

9th place – Jeriová Markéta

6th World Cup:

11st place – Jeriová Markéta

Junior World Championship:

12nd place – double Brož L. – Brož A.

2nd Junior World Cup:

4. place – Brož Lukáš
6. place – double Hyman O. – Hofman T.

1st World Cup:

12nd place – Jeriová Markéta

1st Junior World Cup:

6th place – double Brož L. – Brož A.
7th place – double Hyman – Hofman T.

2nd Junior World Cup:

8th place – double Brož L. – Brož A.

3rd Junior World Cup:

8th place – double Brož L. – Brož A.

5th Junior World Cup:

9th place – double Brož L. – Brož A.

Junior World Championship:

12nd place – double Brož L. – Babka A.

1st Junior World Cup:

6th place – double Brož L. – Brož A. 

4th Junior World Cup:

13rd place – Jeriová Markéta
10th place – double Brož L. – Babka A.
9th place – double Hyman O. – Hofman T. 

1st Junior World Cup: 

7th place – double Brož L. – Babka A. 

2nd Junior World Cup:

9th place – Brož Lukáš
10th place – double Brož L. – Babka A. 

3rd Junior World Cup:

6th place – double Brož L. – Babka A. 

1st Junior World Cup:

9th place – double Brož L. – Babka A.

2nd Junior World Cup:

7th place – Dolák Jan

3rd Junior World Cup:

4th place – double Říha – Drešer
8th place – double Brož L. – Babka A.

4th Junior World Cup:

9th place – double Drešer – Babka

5th Junior World Cup:

10th place – Pavlovičová Žaneta
10th place – double Drešer – Babka

Junior World Championship:

11st place – Kvíčala Michal
15th place – double Říha – Drešer

1st Junior World Cup:

4th place – double Říha – Drešer

2nd Junior World Cup:

4th place – double Říha – Drešer

6th World Cup:

12nd place – Jeriová Markéta  

7th World Cup: 

9th place – Jeriová Markéta  

Junior World Championship:

11st place – Pekař František

Junior World Championship:

12nd place – Špalková Kateřina
5th place – double Voženílek – Kysela

Junior World Championship:

6th place – double Voženílek – Kysela

Competitors of the ČSFR

Junior World Championship:

1st place- double Pekař – Duchek

Junior World Cup:

2nd place – double Pekař – Duchek
10th place – double Bakala – Kraus

Junior World Cup:

6th place – double Pekař –Duchek

World Championship:

12nd place – Matěchová Petra

Junior World Championship:

2nd place – Kohoutek Jan
10th place – Matěchová Petra
8th place – double Urban – Kohoutek

Competitors of the ČSR

European Championship:

1st place – Preissler Bedřich
3rd place – Jeschek Gustav
2nd place – Grasslová Waltraud
3rd place – Finková Hani
3rd place – double Hermann – Kraus

European Championship:

2nd place – Grasslová Waltraud
3rd place – Finková Hani
3rd place – double Maschke – Grundmann

European Championship:

3rd place – Porsche Schinke
1st place – Finková Hani

European Championship:

3rd place – Porsche Schinke
1st place – Finková Hani
2nd place – Reimannová Adele
2nd place – double Hermann – Maschke
3rd place – double Heller – Kraus

Competitors of the ČSSR

Junior European Championship:

4th place – Matěchová Petra

Junior European Championship:

6th place – double Vrbata – Förster

Junior World Championship:

5th place – double Vzorek – Jíra

European Championship:

4th place – Jasenčáková Mária

Junior European Championship:

1st place – double Bím – Kraus

Junior European Championship:

3rd place – double Strnad – Kinzel

European Championship:

6th place – double Zeman Jindřich – Resl Vladimír

World Cup:

4th place – double Zeman Jindřich – Resl Vladimír

World Championship:

7th place – double Zeman Jindřich – Resl Vladimír

European Championship:

6th place – double Zeman Jindřich – Resl Vladimír

World Cup:

4th place – double Zeman Jindřich – Resl Vladimír

World Championship:

8th place – double Zeman – Resl

European Championship:

3rd place – double Zeman – Resl

European Championship:

6th place – double Zeman – Resl

World Championship:

3rd place – Beldová – Spálenská Dana

European Championship:

10th place – double Zeman – Resl

Junior European Championship:

2nd place – Lánská Dáša

Junior European Championship:

2nd place – Beldová Dana
5th place – Halíř František

Junior European Championship:

1st place – Beldová Dana

WOG:

6th place – Beldová Dana

Junior European Championship:

3rd place – double Navrátil – Janata

World Championship:

4th place – Urban Horst

World Championship:

3rd place – double Novotný – Škrabálek

© Copyright - Českomoravská sáňkařská asociace, z. s.